У центрах пробації з початку року перебуває понад 81 тисяча засуджених — Мін’юст
Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів заступник міністра юстиції України Євген Пікалов.
«За статистикою, у Центрі пробації наразі більш ніж 2500 працівників, які опікуються приблизно 70 тисячами засуджених до покарань без позбавлення волі. Проте ми спостерігаємо стійку тенденцію: кількість громадян, які отримують альтернативні вироки, не пов’язані з позбавленням волі, невпинно зростає. З початку 2025 року ця цифра вже перевищила позначку у 81 тисячу засуджених. За кожним із цих людей стоїть не лише справа чи номер, а й необхідність професійного супроводу на шляху повернення до законослухняного життя», — розповів Пікалов.
За його словами, одним з пріоритетів державної кримінально-виконавчої служби сьогодні є модернізувати діяльність центрів пробації.
Як повідомляв Укрінформ, у серпні 2023 року Верховна Рада ухвалила закон щодо удосконалення видів кримінальних покарань в умовах воєнного стану, який запроваджує пробаційний нагляд як самостійний різновид кримінального покарання.
28 березня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення видів кримінальних покарань».
Читайте також: Президент підписав закон, що запроваджує новий вид кримінального покарання
Державну установу «Центр пробації» створено в Україні відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів від вересня 2017 року.
Пробація — це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий