News.ua


Туск у контексті аграрної кризи заявив, що можна «легко зламати ентузіазм підтримувати Україну»

Февраль 12
09:32 2024

 Наростаючі економічні проблеми, зокрема ситуація на кордоні з польськими аграріями і перевізниками, може призвести до зростання антиукраїнських сентиментів у Польщі.

Про це під час зустрічі в неділю з жителями міста Моронг Вармінсько-Мазурського воєводства (північний схід РП) заявив глава польського уряду Дональд Туск, передає кореспондент Укрінформу.

За словами польського прем’єра, рішення ЄС щодо України і реалізації Європейської зеленої угоди прямим чином шкодять інтересам тисяч аграріїв у Польщі та Європі. Він зауважив, що в Польщі це особливо відчутно через географічну близькість до України, відтак країна перебуває в особливій ситуації.

Глава уряду підкреслив, що немає якогось очевидного конфлікту між урядом Польщі і польськими аграріями, які висловлюють протест, зокрема у справі експорту без жодних обмежень і лімітів українських сільськогосподарських продуктів через польський і литовський кордони.

Читайте також: Туск — про голосування республіканців у Сенаті США: Рейган перевертається в могилі

Туск зауважив, що питання обмеження напливу продуктів з України порушувалося ним під час нещодавньої розмови в Києві з Президентом Володимиром Зеленським.

“Те, що кілька сотень чи кілька тисяч людей в Україні хочуть заробити великі гроші, це не наша проблема. Ми хочемо допомогти Україні як державі та Україні як нації у збройному протистоянні з Росією. І точно ніщо не змінить нашої думки в цьому питанні. Але не може бути так, щоб через війну і через цю емпатію і відкритість до України хтось використовував війну як засіб нечесної або неадекватної конкуренції з нашими компаніями, з нашими працівниками, з нашими фермерами”, — підкреслив глава польського уряду.

Прем’єр РП застеріг, що наростання економічного конфлікту може призвести до “раптової появи антиукраїнських сентиментів”.

Читайте також: Польські фермери блокуватимуть перевантаження сільгосптоварів із залізниці на автотранспорт

На його переконання, парадокс полягає в тому, що якщо Україна й надалі хоче мати можливість мобілізувати весь західний світ на свою користь у протистоянні з Росією, то вона також “повинна поважати інтереси окремих членів цієї спільноти”.

“Інакше, знаєте, як легко зламати ентузіазм і готовність підтримувати (Україну – ред.)”, — зазначив Туск.

Глава польського уряду також зауважив, що слід знайти відповідь на питання, чому, попри ембарго, все ще багато агропродукції з України перетинає кордон, і в цьому контексті слід звернути увагу на роботу прикордонних служб. Туск поінформував, що вибіркові перевірки щодо вантажних перевезень розпочалися також на польсько-литовському кордоні. Він підкреслив, що Варшава слідкуватиме також за польсько-литовським кордоном у контексті можливого потрапляння до Польщі українських агропродуктів.

Польські аграрії 9 лютого розпочали блокування декількох пунктів пропуску на польсько-українському кордоні. За словами організаторів страйку з незалежної профспілки фермерів «Солідарність», блокування доріг біля пунктів пропуску триватиме впродовж місяця, до 10 березня.

Читайте також: Поліція Польщі розслідує інцидент з українським зерном на кордоні

Як повідомляло агентство, поліція польського міста Хелм з’ясовує деталі інциденту, який стався з фурами з українським зерном біля прикордонного пункту пропуску в Дорогуську. За даними поліції, фермери, які протестували неподалік, зупинили три українські вантажівки та висипали з них зерно на дорогу.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Дрон РФ атакував автомобіль у Купʼянську, поранений комунальник

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua