News.ua


Рішення ЄСПЛ у справі «Росія проти України» буде письмовим — Сокоренко

Июль 14
21:43 2023


Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Росія проти України», яке очікується 18 липня, буде представлене у письмовій формі.

Про це в коментарі кореспондентові Укрінформу в Гаазі повідомила уповноважена у справах ЄСПЛ Маргарита Сокоренко.

“Відповідно до пресрелізу ЄСПЛ рішення має бути опубліковане 18 липня 2023 року на сайті, де розміщуються усі його рішення у справах. Тому воно буде письмовим, а не як у попередніх міждержавних справах — з публічним проголошенням. У принципі, це логічно, враховуючи саму історію позову Росії до України в ЄСПЛ, і відмову РФ у принципі співпрацювати із судом з березня 2022 року”, — сказала вона.

Сокоренко також висловила очікування, що результат у цій справі потішить.

“Для мене цей позов — про альтернативну версію Росії її ж агресії проти нашої держави. Якщо коротко, вони заявляли про низку порушень прав людини Україною, в першу чергу російськомовного населення, розповідаючи про дискримінацію та утиски. Я можу оцінювати лише шанси України у цій справі, і, як на мене, результат порадує”, — сказала уповноважена у справах ЄСПЛ.

Читайте також: ЄСПЛ наступного тижня оголосить рішення у справі Росія проти України

За її словами, ЄСПЛ активізувався у розгляді справ щодо Росії – як індивідуальних, так і міждержавних.

“Майже кожного місяця ми бачимо нові рішення в індивідуальних справах за заявами російських громадян, в яких ЄСПЛ констатує доволі жорсткі порушення. До слова, цього тижня якраз винесено важливе рішення у справі “Нємцова проти Росії” за заявою доньки російського опозиційного політика Бориса Нємцова, якого було вбито в лютому 2015 року. ЄСПЛ вказав на ряд недоліків та проблем у проведеному розслідуванні вбивства Нємцова», — зазначила Сокоренко.

Крім того, зауважила вона, ЄСПЛ активізувався в міждержавних справах “Україна проти Росії (щодо Криму)” та “Україна та Нідерланди проти Росії” щодо порушень прав людини на окупованих територіях з початку збройної агресії Росії з лютого 2014 року та під час повномасштабного вторгнення з 24 лютого 2022 року. Низка важливих процедурних кроків відбудеться вже восени цього року, зауважила уповноважена.

Читайте також: У ЄСПЛ 38% справ торік стосувалися росії

«Що важливо – ЄСПЛ продовжує розглядати справи навіть попри відсутність будь-якої співпраці з боку Росії з березня 2022 року. Для цього суд прийняв відповідний алгоритм дій та дотримується його. Це важливий сигнал Росії та й, у принципі, будь-якій державі, яка вирішує зухвало та цинічно порушувати міжнародні зобов’язання, що відповідальності не уникнути. А жорна міжнародного правосуддя хоч і обертаються не так швидко, як хотілося б усім без винятку українцям, проте невідворотно ведуть до міжнародно-правової відповідальності російського агресора”, — підсумувала Сокоренко.

Як повідомляв Укрінформ, Європейський суд з прав людини 18 липня оголосить рішення у справі «Росія проти України», у якій країна-агресор намагається покласти на Україну відповідальність за трагедію МН17 через незакриття повітряного простору.

Читайте також: Уповноважена у справах ЄСПЛ: рішення суду розбиває версію росії про «іхтамнєт»

Також Росія заявляє про нібито існування в Україні “адміністративних практик” щодо вбивств, викрадень, примусового переселення, втручання у право голосу, обмеження на використання російської мови, нападів на посольство і консульства РФ, а також перекриття води для Криму.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Розкриті технічні характеристики зенітних установок ЗУ-23, що надійшли на озброєння ЗСУ

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua