News.ua


Реєстр зруйнованого в Україні є першим кроком до розробки механізму компенсацій — генсек РЄ

Сентябрь 11
12:30 2023


Створення Реєстру зруйнованого та пошкодженого Росією майна в Україні є першим кроком до розробки механізму компенсацій, тож Рада Європи активно долучає до цього процесу свій досвід та ресурси.

Про це сьогодні у Ризі під час неформальної зустрічі міністрів юстиції країн-членів Ради Європи, що відбулася за ініціативи Латвійського головування, заявила генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Декларація (саміту РЄ у травні – ред.) в Рейк’явіку закликала до широкої відповідальності та до конкретних кроків. Це включає створення Реєстру пошкоджень в Раді Європи, для фіксації втрат та руйнувань, що були скоєні Росією. За чотири місяці до створення Реєстру вже долучилися 44 особи з трьох континентів, є виконавчий директор, секретаріат, і друга зустріч цієї конференції відбудеться тут (у Ризі – ред.) завтра. Вона прийме важливі рішення , зокрема, про утворення Правління, що буде невдовзі діяти в Гаазі, а також Офісу в Києві», — сказала генеральний секретар Ради Європи.

Вона наголосила, що Реєстр пошкоджень, який створюється під егідою РЄ, є першим та необхідним кроком до будь-якого майбутнього механізму компенсацій. Швидкість, з якою створюється цей Реєстр, а також фінансові внески від країн-членів з цією метою, демонструють рішучість Ради Європи, яка готова надати власну експертизу та ресурси для забезпечення відповідальності російського агресора.

Це, за словами Пейчинович-Бурич, також стосується позиції РЄ щодо створення Спеціального трибуналу по злочину агресії проти України. Рада Європи має брати участь у відповідних консультаціях та переговорах, та надати конкретну експертну та технічну допомогу.

«Наші зобов’язання є абсолютними. Ми маємо абсолютну рішучість, щоб допомогти владі України забезпечити ефективність власної судової системи, з урахуванням викликів, перед якими вони постають. Ми робимо внесок у це через Спільний план дій щодо стійкості, відновлення та відбудови України. Цей Спільний план має на меті забезпечити незалежність та ефективність судової та правоохоронної систем, із повною повагою до прав людини», — підкреслила генеральний секретар Ради Європи.

Вона зауважила, що ці зусилля мають, зокрема, допомогти Генеральному прокурору України у притягненні до відповідальності винних у воєнних злочинах та найбільш серйозних порушеннях прав людини, що були скоєні Росією в Україні. За її словами, ця робота має здійснюватися відповідно до принципів Європейської конвенції з прав людини.

«Ми відчуваємо жах від приголомшливої практики вивезення українських дітей у Росію та у Білорусь, та підтримуємо всі заходи, щоб ці злочини були розслідувані, і щоб злочинці були покарані», — заявила Марія Пейчинович-Бурич.

Вона зауважила, що в рамках Ради Європи був створений спеціалізований комітет, він визначив коло ризиків, яким піддаються вивезені українські діти, включаючи позбавлення свободи та вилучення з власних родин, а також недостатнє піклування та негідне поводження в місцях утримування.

«Цей комітет направив термінові питання до Російської Федерації, яка все ще є учасником (європейських конвенцій), і має виконувати свої зобов’язання. Ми також, за запитом України, створили дорадчу групу по дітям, яка допоможе обмінюватися інформацією між кранами-членами щодо правових та політичних рамок для захисту дітей з України. Європейські країни, які приймають у себе дітей-біженців з України, мають бути здатними відповісти на потреби цих дітей», — зазначила генеральний секретар РЄ.

Читайте також: На відбудову України мають бути спрямовані всі заарештовані активи РФ — американський експерт

Як повідомляв Укрінформ, глави держав та урядів 46 країн-членів Ради Європи під час зустрічі в Рейк’явіку у травні поточного року ухвалили рішення щодо притягнення до відповідальності російських загарбників за злочини на території України. Зокрема, саміт РЄ прийняв “Декларацію про становище дітей в Україні», у якій, зокрема, зобов’язалися працювати над негайним поверненням вивезених до Росії дітей та покаранням винних у злочинах проти неповнолітніх.

Фото: coe.int

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Як банкіри оцінили фінансовий сектор України

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua