News.ua


Протягом п’яти років світ чекає новий температурний рекорд останніх трьох століть — ВМО

Май 17
22:28 2023


Глобальна температура, ймовірно, зросте до рекордних рівнів протягом наступних п’яти років через парникові гази та природне явище Ель-Ніньйо – потепління Тихого океану й повітря в екваторіальній зоні біля берегів Еквадору, Перу й Чилі, що триває пів року. 

Як передає Укрінформ, про це в середу повідомила Всесвітня метеорологічна організація (ВМО).

З імовірністю 66% середньорічна глобальна температура в проміжку між 2023 та 2027 роками підніметься принаймні протягом одного року більш як на 1,5°C порівняно з доіндустріальним періодом. І щонайменше один із цих п’яти років з імовірністю 98% буде найтеплішими за всю історію спостережень (більш як 300 років).

Очікується, що, крім змін, спричинених діяльністю людини, у найближчі місяці на клімат впливатиме явище Ель-Ніньйо. «Це матиме далекосяжні наслідки для здоров’я, продовольчої безпеки, управління водними ресурсами та навколишнього середовища. Ми повинні бути готовими», – сказав генеральний секретар ВМО професор Петтері Таалас.

Читайте також: Населення у всьому світі страждає від екстремальних погодних і кліматичних явищ – ВМО

Зазначається, що середня глобальна температура у 2022 році була вища приблизно на 1,15°C за середній показник 1850–1900 років. Протягом останніх трьох років тенденцію до потепління частково стримувало протилежне до Ель-Ніньйо явище – Ла-Нінья (охолодження води й атмосфери в тій самій частині Тихого океану). Але цьогоріч із березня охолодження змінюється на потепління.

Прогнозується, що середньорічна глобальна приповерхнева температура між 2023 і 2027 роками буде на 1,1–1,8°C вища, ніж у середньому за 1850–1900 роки. Цей показник використовується як базовий, оскільки тоді не було викидів парникових газів.

Як повідомляв, у В’єтнамі зафіксовано найвищу температуру за всю історію країни, трохи вище 44 градусів Цельсія, у той час як експерти прогнозують, що і вона незабаром буде перевищена через зміну клімату.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Китайські судновласники хочуть перемовин із США

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua