News.ua


Президентка ЄСПЛ: Росія залишається відповідачем у тисячах справ попри виключення з Ради Європи

Январь 26
02:23 2024

Після припинення Росією членства в Раді Європи вона більше не є високою стороною Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, але залишається державою-відповідачем у тисячах заяв.

Про це президентка Європейського суду з прав людини Шіфра О’Лірі сказала під час щорічної пресконференції, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Після припинення Росією членства в Раді Європи у 2022 році вона більше не є високою стороною Конвенції. Але вона залишається державою-відповідачем у тисячах заяв, які чекають на розгляд”, — заявила вона.

Вона також зазначила, що на кінець 2023 року кількість заяв, що очікують на розгляд ЄСПЛ, хоча й висока – 68 450, але значно зменшилася, як порівняти з кінцем 2022 року, коли було 74 650 справ.

За її словами, із 38 260 заяв, розглянутих у 2023 році, по 6 931 було винесено рішення. Це на 66% більше, ніж у 2022 році.

Як повідомлялося, Європейський суд з прав людини є судовим органом, юрисдикція якого поширюється на держави-члени Ради Європи, що ратифікували Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод.

Читайте також: Росія відповідатиме за всі свої злочини в Україніделегація Євросоюзу в ОБСЄ

У ЄСПЛ 2 352 (38%) справ, які перебували на розгляді на кінець 2022 року, стосувалися РФ, яка була виключена з Ради Європи 16 березня 2022 року через її агресію проти України. Через шість місяців Росія припинила участь у Європейській конвенції з прав людини, але відповідно до міжнародного права, зобов’язана виконувати рішення Європейського суду.

Зобов’язання виконувати рішення ЄСПЛ не має обмежень у часі. На практиці це означає, що якщо РФ у майбутньому матиме намір повернутись до Ради Європи, вона буде зобов’язана виконати всі рішення ЄСПЛ.

Фото: agensir.it

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Кібербезпека є одним з пріоритетів під час саміту НАТО в Гаазі

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua