News.ua


Перенести демократію в майбутнє: у Вашингтоні презентували українську «Дію»

Май 24
02:06 2023


Розроблена в Україні платформа електронного врядування «Дія» не лише сприяє кращому наданню послуг населенню, але й забезпечує більшу прозорість та протидію корупції й фактично переносить демократію в майбутнє.

Про це йшлося в вівторок під час презентації українського додатку «Дія» в Вашингтоні, проведеній Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) й Міністерством цифрової трансформації України, передає власкор Укрінформу.

Презентація «Дії» у Вашингтоні/Фото: Ярослав Довгопол

«Український народ бореться за те, щоби захистити майбутнє демократії, але він також впродовж років наполегливо працював за лаштунками, щоби перенести демократію в майбутнє», — зауважила під час презентації адміністраторка USAID Саманта Пауер.

Агентство USAID допомогло розробити український застосунок та виділило кошти для його поширення в інших країнах, першими з яких стали Колумбія, Косово й Замбія.

Читайте також: Через «Дію» тепер можна відновити і обміняти посвідчення водія

Для живої уяви Пауер попросила американців, які сиділи в залі, уявити, як у смартфоні вони можуть отримати доступ до свого паспорта, подати заявку на будівництво або скористатися іншими послугами без зайвої бюрократії. За її словами, для людей у США це звучить як фантастика, але в Україні це вже працює.

«Платформи цифрового врядування також допомагають урядам швидко реагувати на поточні кризи, і люди в Україні переконалися в цьому на власному досвіді під час війни»,- зауважила глава агентства. Вона підкреслила, що такі платформи як «Дія» також зменшують можливості для корупції, оскільки всі процеси в системі є прозорими й автоматичними та не залежать від чиновників.

Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, зі свого боку запевнив, що «Дія» надійно захищена від зламів та кібератак. «Звісно, ключовим елементом для нас є кібербезпека та фізичний захист даних»,- зауважив він.

Читайте також: Отримати витяг про несудимість тепер можна в «Дії»

Урядовець також розкрив деякі факти з досвіду, як «Дія» допомагала українцям після повномасштабного наступу Росії.

«Починається вторгнення, і що потрібно українцям? Інформація – тому ми розмістили тут Дія.TV і Дія.Радіо, а також послугу швидких виплат, щоби були гроші на евакуацію. Почали прилітати ракети в будівлі, і тому ми запостили сервіс реєстрації пошкодженого майна. Тобто ми постійно тримаємо у голові потреби українця», — зауважив віцепрем’єр.

Крім того, за його словами, уряд запровадив спеціальний документ для українців, який особливо допоміг тим, хто евакуювався без паперових посвідчень. «Українці перетинали кордон з Європейським Союзом без документів, за допомогою «Дії», — нагадав віцепрем’єр.

Читайте також: Як отримати виплати переселенцям, які змінили місце реєстрації через «Дію» — роз’яснення

Він також повідомив, що в Уряді України почала формуватися «нова культура» після появи застосунку. «Урядовці змагаються за першочерговість запуску продукту в «Дії». Тобто, змінилося мислення: вони взагалі не думають, як розв’язати проблеми людей незручно, однак як це зробити максимально зручно», — пояснив Федоров.

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок у Вашингтоні відбулася презентація української розробки електронного врядування «Дія», організована спільно USAID і Міністерством цифрової трансформації України. Захід відбувся за підтримки Посольства України в США, UK Aid, Eurasia Foundation, Visa, Diia.Education та Google.org.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

У Празі відбулася презентація преміальних українських вин

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua