News.ua


Перед винесенням законопроєкту про допомогу Україні спікер Джонсон молився — CNN

Апрель 22
01:35 2024


Протягом тижня перед голосування за виділення допомоги Україні спікер Палати представників Майк Джонсон стояв перед дилемою: далі відмовляти у винесенні цього питання на розгляд Конгресу чи наразитися на ризик бути звільненим з нинішньої посади.

Як передає Укрінформ із посиланням на CNN, наступного дня після нападу Ірану на Ізраїль спікер мав телефонну розмову з лідером демократів у Палаті представників Гакімом Джеффрісом.

Джонсон сказав, що готовий вжити заходів стосовно іноземної допомоги, навіть якщо це розлютить республіканців, котрі не підтримують фінансування України, і може коштувати йому посади, повідомило CNN джерело, знайоме із ходом розмови.

У вівторок Джонсон після зустрічі з представниками своє церкви (Південної баптистської конвенції) замислився, як діяти далі.

«Він розривався між спробами зберегти свою посаду й учинити правильно. Він молився про це», — розповів голова Комітету Палати представників у закордонних справах республіканець Майкл Маккол, який був із Джонсоном у ніч перед оприлюдненням законопроекту.

У середу Джонсон твердо вирішив, що він на правильному шляху.

«Моя філософія полягає в тому, щоб чинити правильно, і нехай удача супроводжує мене. Якби я діяв, боячись заяв про моє звільнення, то ніколи б не зміг виконувати свою роботу… — сказав він того дня журналістам. — Думаю, надання летальної допомоги Україні просто зараз є критично важливим».

Читайте також: Допомога США для України: Конгрес нарешті зрушив з місця

Зазначається, що еволюція Джонсона, який раніше голосував проти фінансування України, коли був рядовим депутатом, сталася під впливом спілкування з критиками політики республіканців у галузі національної безпеки, зокрема з колишнім держсекретарем Майком Помпео, який переконав спікера в терміновій необхідності схвалити допомогу Києву.

А нещодавно Джонсон отримав доповідь директора ЦРУ Білла Бернса, який змалював картину жахливої ситуації на полі бою в Україні та глобальних наслідків бездіяльності США. Доповідь справила на Джонсона велике враження, і він дедалі більше переконувався, що доля західної демократії лежить на його плечах, зазначають близькі до нього джерела.

Крім того, старший син Джонсона нещодавно вступив до військово-морської академії.

«Відверто кажучи, я би вважав за краще відправити в Україну набої, а не американських хлопців, серед яких мій син, який збирається вступити до військово-морської академії цієї осені… Це не гра і не жарт», – наголосив Джонсон.

Читайте також: Допомога США збільшує шанси України на перемогу — Єрмак

Як повідомляв Укрінформ, Палата представників США ухвалила в суботу пакет законодавчих актів із зовнішньою допомогою на загальну суму $95 мільярдів, у тому числі $61 мільярд на підтримку України.

За проєкт щодо України проголосувало 311 депутатів — 210 демократів та 101 республіканець. Водночас 112 конгресменів (усі республіканці) висловилися проти. Документ надіслано до Сенату, який має розглянути його у вівторок.

Фото: Anna Moneymaker/Getty Images

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Телефонний номер Гегсета з чату Signal був у публічному доступі — NYT

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua