News.ua


Офіційний Київ відреагував на «гарантії безпеки» від Росії

Декабрь 17
20:23 2021

Згортання ескалації та припинення розв’язаного Росією міжнародного збройного конфлікту на сході України є найкращою гарантією безпеки на континенті.

Про це йдеться у наданому Укрінформу коментарі речника МЗС Олега Ніколенка.

Він зазначив, що у Міністерстві закордонних справ України звернули увагу на поширені МЗС Російської Федерації російські проєкти договору із США та угоди із НАТО про так звані «гарантії безпеки».

«У зв’язку із положеннями цих проєктів, які стосуються нашої держави, наголошуємо, що лише Україна та члени НАТО мають право вирішувати вектор подальшого розвитку своїх відносин, зокрема і в питанні набуття Україною членства в Альянсі», — заявив речник МЗС.

Він акцентував, що таку ж позицію поділяє Північноатлантичний альянс, що підтверджується, зокрема, в його заяві від 16 грудня 2021 року.

Ніколенко також акцентував, що Україна має виключне суверенне право самостійно визначати розвиток відносин із іноземними державами на двосторонньому рівні, у тому числі у сфері військового співробітництва.

«Наголошуємо на загальновизнаному факті — головною безпековою проблемою євроатлантичного простору наразі є збройна агресія РФ, а також нинішня російська ескалація вздовж кордону України та на її окупованих територіях. Саме згортання ескалації та припинення розв’язаного Росією міжнародного збройного конфлікту є найкращою гарантією безпеки на континенті», — заявив Ніколенко.

У зв’язку з цим МЗС закликало Росію зробити перші конструктивні кроки для досягнення цієї мети. Зокрема, невідкладно і беззастережно повернутися до конструктивного порядку денного і вже зараз розпочати виконання Мінських домовленостей та домовленостей лідерів Нормандського формату, зокрема загальних узгоджених висновків саміту Нормандської четвірки 2019 року, які стосуються, насамперед, неухильного дотримання режиму припинення вогню, подальшого розведення сил і засобів, продовження процесу розмінування, виконання політичних аспектів Загальних узгоджених висновків Паризького саміту, відкриття і забезпечення належного функціонування нових пунктів пропуску на лінії розмежування, проведення наступних етапів процесу взаємного звільнення утримуваних осіб та обміну відповідними списками.

Як повідомлялося, Міністерство закордонних справ РФ опублікувало проєкт договору про так звані «гарантії безпеки», які Володимир Путін вимагає від НАТО, і які Москва передала Вашингтону.

В одному з пунктів Росія пропонує країнам НАТО взяти на себе зобов’язання, що «виключають подальше розширення НАТО, у тому числі приєднання України, а також інших держав».

Крім того, Росія пропонує відмовитись «від ведення будь-якої військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії». Також пропонується відмовитись від проведення військових навчань на певній відстані від кордонів Росії та країн НАТО.

Високопоставлена представниця адміністрації США на брифінгу в п’ятницю заявила, що пропозиції Росії щодо врегулювання нинішнього загострення, які отримала помічниця держсекретаря США Карен Донфрід під час зустрічей в Москві, містять неприйнятні речі, однак по інших пунктах США готові вести переговори лише за участю європейських союзників та партнерів.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Можно ли стирать носки вместе с трусами

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua