News.ua


Норми Римського статуту впровадять в українське законодавство – депутат

Сентябрь 23
15:59 2022

Україна послідовно втілює заходи для посилення співпраці з Міжнародним кримінальним судом.

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас під час політико-дипломатичної панелі «Сила міжнародного правосуддя. Діалоги дипломатів і юристів», передає Укрінформ.

«Є законопроєкт № 7290, який імплементує норми Римського статуту, певні дефініції щодо складу злочину, які містяться у статуті. Законопроєкт знаходиться на розгляді в нашому комітеті. Його внесено Кабінетом Міністрів, він розроблявся Міністерством юстиції. Ми отримали позицію наших партнерів стосовно цього, чекаємо на позицію Офісу генерального прокурора», — сказав він.

Депутат підкреслив, що притягнення до відповідальності в межах проваджень МКС не лише висвітлить події, що відбувалися, зокрема, в Бучі й Ізюмі, а й матиме превентивний ефект для «частково мобілізованих» у росії.

Читайте також: Трибунал для керівників рф має судити і пропагандистів та релігійних лідерів — голова комітету ВР

«Оці люди будуть розуміти, що за злочини є покарання й на міжнародному рівні», — наголосив він.

Водночас Іонушас зазначив, що Україна послідовно поглиблює співпрацю з МКС. За його словами, це, зокрема, відображається в одностайному голосуванні за законодавчі акти, спрямовані на створення інструментів у Кримінальному процесуальному кодексі задля співпраці правоохоронних органів України та МКС.

«6 вересня одноголосно підтримали законопроєкт, що вдосконалює процес співпраці Офісу генерального прокурора з МКС. Відповідно до нього, надається можливість працювати не лише Каріму Хану, а й команді МКС при розслідуванні злочинів за погодженням генпрокурора», — підкреслив він.

Читайте також: Воєнні злочини в Україні: дипломат назвав три варіанти створення трибуналу над рф

За його словами, рф скоїла в Україні понад 34 тисячі злочинів, і держава зацікавлена в залученні міжнародних експертів до їх фіксації через «нестачу рук».

«У нас скоюється така шалена кількість злочинів, що наша правоохоронна система іноді не в змозі вчинити всі процесуальні дії сьогодні, тому що завтра докази можуть зникнути. Тому комітет думає над тим, як залучати до роботи міжнародних експертів, слідчих, щоб вони допомагали фіксувати злочини», — додав депутат.

Водночас голова Комітету ВР із зовнішньої політики Олександр Мережко зауважив, що Верховна Рада двічі надавала згоду на юрисдикцію МКС, «але з точки зору послідовності Статут треба ратифікувати якнайскоріше, тим більше про нього згадується навіть у Конституції, і Україна взяла зобов’язання його ратифікувати, зокрема і в контексті євроінтеграційних процесів».

Читайте також: Наразі жодна держава не може судити путіна – посол з особливих доручень МЗС

У заході взяли участь голова Касаційного кримінального суду Станіслав Кравченко, голова Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики Олександр Мережко, голова Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, очолює Комісію з питань правової реформи при Президентові України Сергій Іонушас, народний депутат Сергій Власенко, член президентської Робочої групи з опрацювання питання створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України Олег Гавриш, керівник секретаріату Офісу уповноваженого з прав людини Роман Романюк, виконавчий директор Міжнародної асоціації адвокатів Марк Елліс, ексзаступник головного прокурора у трибуналі щодо колишньої Югославії Девід Толберт, модератор заходу Марина Ставнійчук, ексчленкиня Венеційської комісії.

Як повідомлялося, Україна підписала Римський статут, який лежить в основі діяльності Міжнародного кримінального суду, 20 січня 2000 року, але так і не ратифікувала його. Статут передбачає можливість, що й без ратифікації держава може визнати юрисдикцію суду в певних справах, подавши про це належну заяву. Відтак Україна визнала його юрисдикцію з двох питань двома заявами Міністерства закордонних справ, поданими 17 квітня 2014 року щодо справ Майдану і 8 вересня 2015 року щодо злочинів проти людяності і воєнних злочинів, вчинених на її території.

Фото: conference.askpr.org

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Прогноз валютного курса: чего ожидать на следующей неделе

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua