News.ua


Необхідно вирвати українську культуру з російського імперського контексту — президентка AFUCA

Май 06
23:53 2025


Про це президентка франко-української асоціації Лазурового узбережжя AFUCA Ірина Бурдель розповіла власному кореспонденту Укрінформу після відкриття в Ніцці вже сьомого фестивалю української культури KobzART.

« Коли ми починали у 2017 році, це було однією з наших задач — показати, що українська культура глибока, самобутня і водночас сучасна. Вона має своє окреме місце серед світових культур, і її не потрібно сприймати в контексті російської, імперської. До того ж особливо важко працювати російськими наративами саме тут, на Півдні Франції», — поділилась президентка.

За її словами, щороку доводиться пояснювати французами, що ті, про кого вони звикли чути як про росіян, мають українське коріння та підкреслювали саме українську ідентичність.

«Це постійна боротьба з російською спадщиною, насадженою тут, в Ніцці. Наприклад, такі постаті, як Марія Башкірцева, Єлизавета Кочубей, яких раніше представляли, як російську принцесу та російську художницю. Зараз вже в музей образотворчих мистецтв, і написано, і промовляється франкомовними гідами, що цей палац побудований українською княгинею Кочубей, що тут представлені роботи української художниці Марії Башкирцевої», — каже Бурдель. Вона також наводить приклад Ежена Деслава (Євгена Слабченка) — кінорежисера українського походження, який похований в Ніцці. Його теж дуже довго представляли як російського митця.

«Тобто ми поступово досягаємо своєї мети. Ми говоримо про українські імена, показуємо кіно саме французькою мовою, і таким чином в свідомості французів закарбовуються наші імена, і з’являється розуміння української історії, яку вони зовсім не знали раніше», — додає вона.

Уперше цього року до фестивалю українського мистецтва KobzART додали також освітню складову для самих українців — тут проведуть конференцію українського шкільництва Франції. До цього такий захід був два роки тому в Парижі.

Читайте також: У Ніцці відбудеться конференція українського шкільництва Франції

«Зараз ми збираємо освітян на півдні, приїдуть представники понад 20 шкіл. В основному це суботні школи, які працюють у Франції, які вкладають в дітей знання української мови та культури. Будемо говорити про те, які зараз є проблеми в шкіл, як розвивати цей напрямок. Ну і найголовніше, як зберігати зв’язок з Україною навіть на відстані та зберегти українську ідентичність наших дітей», — резюмувала вона.

Як повідомляв Укрінформ, у Ніцці розпочався десятиденний український фестиваль KobzART-2025, організований асоціацією AFUCA. Починаючи з 2017 року він знайомить французьку публіку з багатством української культури.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Пошкоджена багатоповерхівка: у Софіївській Борщагівці під Києвом ліквідували наслідки атаки БПЛА

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua