На Берлінале представили українські проєкти та говорили про кіно під час війни
У рамках Берлінського кінофестивалю на Європейському кіноринку — European Film Market EFM — проходять заходи в межах програми «Україна на екрані. Соціальний вплив кіно», партнером якої став Український інститут.
Про це повідомляє Укрінформ.
Програма розпочалася з презентації стану української аудіовізуальної індустрії та пітчингу українських кінопроєктів – «Історії, що мають значення».
Серед представлених робіт – проєкти на різних етапах виробництва, які досліджують теми громадянських прав, активізму та впливу російсько-української війни на різні аспекти життя.
В ході панельної дискусії «Сила кіно: потенціал соціального впливу» за участі провідних українських та міжнародних експертів спікери говорили, зокрема, про те, як кіно може відповідати на нагальні соціальні виклики, в тому числі в умовах війни.
«Фільм Катерини Горностай «Стрічка часу» («Timestamp») є особливим, бо показує шкільний досвід дітей та вчителів під час війни, коли всі вони щоденно перебувають у небезпеці. В Україні батьки кожен ранок повинні робити складний вибір — чи відпускати своїх дітей до школи чи залишати вдома. Фільмів із таким сюжетом майже немає у світі. Тож стрічка Катерини може бути дуже корисною для вивчення теми освіти під час війни, зокрема і для інших країн, які переживають війни або конфлікти», — висловила свою думку продюсерка документального фільму Ольга Брегман.
Учасниками пітчингу стали фільми «My Dear Théo», режисерка Аліса Коваленко, продюсери Катажина Кучинська та Олександра Кравченко; «Serge Lifar: Artist’s Case», режисерка Марія Головацька, продюсери Сергій Недзельський, Віталій Шереметьєв, Катерина Скринська та Маріанна Новікова; «State», режисер Нікон Романченко, продюсерка Юлія Сінкевич; «The Ferryman», режисер Павло Дорогой, продюсерка Ольга Симоненко; «The Game of Women at War», режисерка Злата Вересняк, продюсери Злата Вересняк і Яніна Кучер; «In Vacuo», режисерка Єлізавета Сміт, продюсер Євгеній Рачковський.
Модерувала пітчинг комунікаційна менеджерка Ukrainisches Institut in Deutschland та Ukrainian Film Festival Berlin Марія Зорик.
Читайте також: На Берлінале відкрили український стенд
Захід було організовано спільними зусиллями Українського інституту, Ukrainisches Institut in Deutschland, Ukrainian Film Festival Berlin та компанії Media Resources Management за підтримки Посольством України у ФРН.
Як повідомлялось, український фільм «Стрічка часу» Катерини Горностай змагається в основній програмі за головний приз фестивалю – «Золотого ведмедя». Вперше з1997 року український фільм представлений в основній програмі престижного фестивалю.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий