News.ua


Кулеба — про Nord Stream 2: Це політичний проєкт, щоб обійти Україну

Июнь 19
21:26 2021

Російський проєкт «Північний потік-2» є політично вмотивованим, з економічної та стратегічної точок зору доцільним залишається транзит газу через територію України. 

Водночас альтернативним маршрутом постачання зрідженого природного газу в країни Чорноморського регіону стане відкриття Туреччиною каналу «Стамбул», будівництво якого Україна вітає. Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба сказав під час панелі «Енергетика: яке майбутнє нас чекає?» в рамках Анталійського дипломатичного форуму, який відбувається цими днями в Туреччині, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Найбільше питання у постачанні енергії, співпраці в цій сфері – це інфраструктура. Ми всі знаємо, звідки можна взяти енергію та куди вона повинна бути доставлена. Головне питання – як. Якщо відповідати на це питання виключно з економічної точки зору, це одна відповідь. З політичної точки зору – абсолютно інша», — сказав Кулеба.

Читайте також: Україна працює над підготовкою до експорту в ЄС «зеленого» водню — Кулеба

Як приклад він навів реалізацію проєкту «Північний потік-2». «Як це трапилося з «Північним потоком-2», проєктом, що підриває енергетичну безпеку Європи, суперечить принципам диверсифікації енергопостачання. Це політичний проєкт, ціль якого — обійти Україну з політичних міркувань, тому що з економічної та стратегічної точок зору доцільним лишається транзит газу через територію України», — сказав Кулеба.

Він наголосив на тому, що Україна була і є надійним транзитером газу.

Міністр також вказав на високий рівень співпраці з Туреччиною у всіх вимірах, включаючи енергетичну сферу, важливе значення Трансанатолійського газогону TANAP. «Чекаємо з нетерпінням на відкриття нового каналу, який з’єднає Чорне та Середземне моря, оскільки це можливість для постачання зрідженого природного газу в Чорноморські країни… У цьому ключі хороші відносини з Туреччиною та її інвестиції в диверсифікацію постачання енергії мають виключне значення», — сказав Кулеба.

Читайте також: Кулеба обговорив з главою МЗС Молдови розвиток формату асоційованого тріо

Проєкт російського газопроводу «Північний потік-2» також був темою на двосторонній зустрічі міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з польським колегою – Збігнєвом Рау. Україна та Польща й надалі координуватимуть зусилля з протидії реалізації цього проєкту, оскільки він загрожує безпеці обох країн.

Що стосується зеленої енергетики, то розвиток цього напрямку як в Україні, так і глобально він вважає невідворотним процесом, попри спроби виробників нафти та газу зберігати статус-кво.

Як повідомлялось, у травні адміністрація США запровадила санкції проти чотирьох організацій і 13 суден із Росії, які беруть участь у проєкті «Північний потік-2». Водночас у Держдепартаменті зауважили, що не вводитимуть обмеження проти Nord Stream 2 AG, її корпоративних співробітників, її гендиректора Маттіаса Варніга, мотивувавши це «інтересами національної безпеки» США.

Читайте також: Зараз саме час змусити Росію відступити з України — Кулеба

Президент Володимир Зеленський розглядає «Північний потік – 2» як політичну зброю проти України та побоюється, що з його запуском питання війни на сході України відійде на другий план.

Фото: Ольга Буднік, Укрінформ

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Трибунал проти РФ: у «Слузі народу» заявляють, що треба судити й Лукашенка та Кім Чен Ина

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua