News.ua


Китайські дослідники розгорнули на морському дні науково-експериментальну станцію

Октябрь 30
10:28 2022


Китайські дослідники розгорнули на морському дні науково-експериментальну станцію, яка дасть можливість проводити наукові дослідження in situ у глибоководних районах протягом тривалого часу без екіпажу.

Про це повідомила Академія наук Китаю (АНК), передає Укрінформ із посиланням на Сіньхуа.

Дослідники встановили станцію під час своєї експедиції на дно моря, в яку вони вирушили на кораблі «Таньсо-2» («Discovery-2») з батискафом «Шеньхай Юнші» («Deep Sea Warrior») на борту. Нещодавно судно повернулося до міста Санья провінції Хайнань (Південний Китай), повідомили в АНК.

Як повідомляється, встановлена ​​in situ науково-експериментальна станція — це нова глибоководна система, запропонована Китаєм останніми роками, де як ядро ​​використовується глибоководна базова станція. Система може перевозити різноманітні безпілотні батискафи та отримувати доступ до хімічних/біологічних лабораторій та інших платформ для проведення серії in situ експериментів та досліджень.

Традиційно зразки, які отримують з морського дна під час досліджень, тестують у наземних лабораторіях. Проведення наукових експериментів in situ у глибоководних районах дасть змогу уникнути пошкоджень чи втрати зразків внаслідок зміни довкілля, сказав Чень Цзюнь, дослідник з Інституту глибоководних наук та інженерії при АНК.

Як повідомили в АНК, станція автономно працюватиме на морському дні і зможе здійснювати моніторинг та управління власним станом. Всі дані регулярно передаватимуться назад до берегового центру управління через глибоководний планер, при цьому дослідники зможуть дистанційно керувати науково-експериментальною станцією.

Читайте також: У Китаї розробили екологічні їстівні соломинки для напоїв

Енергосистема станції здатна накопичувати 1 тис. кіловат-годин електроенергії, що дає змогу підтримувати безперервну роботу станції на морському дні протягом більш як пів року.

Під час місії, яка недавно завершилася, за допомогою батискафа «Шеньхай Юнші» з екіпажем на борту було встановлено підводний зв’язок між базовою станцією та встановленою лабораторією, а також проведено ряд тестів, таких як перевірка бездротового зв’язку та перемикання режимів роботи станції.

Читайте також: У Китаї презентували високоефективну систему квантового комп’ютера

У наступних місіях станція буде підключатися до більш інтелектуальних експериментів, які здійснюються без екіпажу, а також систем виявлення та передачі інформації.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

«Укроборонпром» запустил программу по трудоустройству, чтобы вернуть украинцев домой

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua