Іноземні дипломати вітають українців з Днем вишиванки
Єврокомісарка з питань розширення ЄС Марта Кос, вбрана у вишиванку, акцентувала, що Європейський Союз поруч з Україною не лише в обороні, а й у шануванні української неповторності.
«Вишиванка — це не просто вишитий орнамент, а й українська ідентичність, стійкість та приналежність. Ваша культура — це ваша сила. Ваша земля — це ваша душа. А ваше майбутнє у нашому спільному європейському домі. Європейський Союз поруч з Україною не лише в обороні, а у шануванні того, що робить вас неповторними українцями і гідними європейцями», — сказала Кос українською мовою.
Голова Представництва ЄС в Україні Катаріна Матернова відзначила, що українська вишиванка — це частина європейської культурної різноманітності
«День вишиванки — це свято української ідентичності. Сьогодні — це символ нескореного духу та національної єдності. День вишиванки єднає українців і друзів України у всьому світі. Представництво Європейського Союзу в Україні долучається до святкування, адже культурна спадщина України — це частина європейської різноманітності. Ми пишаємося нашою спільною історією та цінностями», — зазначила посол ЄС.
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс надів вишиванку на знак солідарності з Україною.
«У кожному стібку української вишиванки є знак національної ідентичності та гордості, які неможливо стерти. Надіваючи її сьогодні, ми показуємо, що стоїмо за Україну, її свободу, народ та мирне майбутнє як у ЄС, так і в НАТО», — написав у привітанні литовський дипломат.
ООН в Україні також приєдналася до святкування Дня вишиванки та пообіцяла постійну підтримку збереженню української культури та традицій.
Як зазначив Координатор системи ООН в Україні та Гуманітарний координатор Матіас Шмале, кожна вишивка є унікальним відображенням регіонального походження, родинних традицій і особистого сенсу.
«Вони — як і самі українці: різні за досвідом та самовираженням, але об’єднані спільними цінностями і неперервною ниткою культури. Ми святкуємо це розмаїття. Організація Об’єднаних Націй вбачає силу в різноманітті, єдність — у співчутті, а стійкість — у яскравих традиціях, які продовжують розквітати, навіть перед лицем руйнівної війни. Разом з ЮНЕСКО, членом сім’ї ООН, ми й надалі підтримуватимемо Україну в збереженні та просуванні її культурної спадщини», — запевнив Шмале.
Як повідомляв Укрінформ, у третій четвер травня в Україні традиційно відзначають День вишиванки. Цей день не є офіційним, але відзначають його не лише в Україні, а й за її межами.
Читайте також: Сорочка, вишита окопами: в Україні презентували військову вишиванку «Оберіг»
Акція бере початок з ініціативи студентської молоді факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького університету імені Юрія Федьковича. У 2006 році вони запропонували один день року присвятити українській вишитій сорочці. У 2014 році свято вийшло не тільки за межі гуртка свідомого українського студентства, а й за межі самої України.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий