News.ua


Гутерреш: Ми живемо у світі, де процвітають дезінформація та мова ненависті

Январь 28
02:14 2023


Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш вказав на небезпеку поширення в сучасному світі антисемітизму, мови ворожнечі та дезінформації.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на сайт ООН.

На церемонії в ООН, присвяченій вшануванню пам’яті жертв Голокосту, Гутерреш нагадав, що 90 років тому нацисти, прийшовши до влади, за лічені місяці ліквідували основні громадянські права та проклали шлях до тоталітарного правління: були заарештовані члени парламенту, скасована свобода преси й побудовано перший концентраційний табір.

Антисемітизм нацистів став державною політикою, що супроводжувався організованим насильством і масовими вбивствами. «До кінця війни було вбито шість мільйонів дітей, жінок і чоловіків – майже дві третини європейських євреїв», — нагадав генсек ООН.

За його словами, дзвони тривоги били ще в 1933 році, але «занадто мало людей дослухалися до них, і ще менше – висловили свою позицію».

Відгомони тієї ненависті відчуваються й нині, наголосив Гутерреш: «Ми живемо у світі, де економічна криза породжує невдоволення, популісти-демагоги використовують кризу, щоб завойовувати голоси виборців, а дезінформація, параноїдальні теорії змови й неконтрольована мова ненависті процвітають».

Читайте також: Спікер Сенату Чехії: Режим путіна потурає антисемітським заявам

Крім того, шириться неповага до прав людини і зневага до верховенства права, прояви расизму й неонацизму, заперечення Голокосту, антисемітизм, а також різні форми релігійного фанатизму й ненависті.

Гутерреш нагадав про напади на ортодоксальних євреїв на Мангеттені в Нью-Йорку, знущання з єврейських школярів в австралійському Мельбурні, появу свастики на меморіалі Голокосту в Берліні.

На думку генсека ООН, неонацисти нині становлять загрозу номер один для внутрішньої безпеки в декількох країнах.

Він також зазначив, що інтернет-світ сприяє швидкому поширенню мови ненависті, екстремістських ідеологій та дезінформації. Тож закликав усіх причетних – від технологічних компаній до політиків і ЗМІ – докладати більше зусиль, щоб установити ефективні захисні бар’єри.

Читайте також: В НАТО згадали жертв Голокосту та про російські злочини в Україні

Своєю чергою голова Генеральної Асамблеї ООН Чаба Кереші вказав, що о всьому світу прокотилися «нові хвилі антисемітизму й заперечення Голокосту».

«Як отрута, вони просочуються в наше повсякденне життя. Ми чуємо їх від політиків, читаємо в засобах масової інформації. Ненависть, яка уможливила Голокост, продовжує гноїтися», — констатував Кереші, закликавши дати відсіч «цунамі дезінформації, що обрушується на інтернет».

Як зазначає пресслужба ООН, дослідження ЮНЕСКО показало, що антисемітизм, заперечення і спотворення Голокосту продовжують поширюватися на всіх платформах соціальних мереж.

У 2022 році в середньому 16% постів у соціальних мережах про Голокост спотворювали історію. А у Телеграмі, де немає модерації контенту, цей показник сягає 49%.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Apple додасть в iOS 19 3 функції, які спростять життя користувачам iPhone

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua