News.ua


Громади можуть переглянути ставки податків для допомоги бізнесу — U-LEAD

Май 20
14:53 2022


В умовах воєнного стану перед громадами постає складне питання щодо наповнення бюджету і підтримки бізнесу, й у цьому контексті можливо переглянути ставки місцевих податків.

Про це Укрінформу повідомили у Програмі “U-LEAD з Європою”.

Як зазначається, забезпечити надходження до бюджету є надважливим завданням, адже необхідно фінансувати першочергові потреби та вирішувати проблеми безпеки громад. Водночас бізнес у складній ситуації, яка зумовлює зменшення активності та, відповідно, перерахування до бюджетів громад.

“Війна порушила численні логістичні зв’язки, а мільйони людей змусила переїхати. І бізнес у цій ситуації має складні умови для розвитку. Таким чином, громади мають балансувати між усіма зацікавленими сторонами, щоб виконувати свої повноваження та підтримати місцевий бізнес”, — наголошує керівник регіонального офісу “U-LEAD з Європою” у Вінницькій області Віталій Швець.

Радниці з місцевих фінансів та управління Інна Святна, Наталія Любченко та Світлана Тютюник провели інформаційну сесію «Встановлення місцевих податків та зборів з урахуванням особливостей під час воєнного стану» для 300 фахівців громад Вінницької, Хмельницької, Київської та Житомирської областей.

“Гнучкість у політиці наповнення місцевого бюджету дасть вам змогу сформувати баланс між потребами громади й можливостями бізнесу. Особлива увага має бути прикута до питання встановлення ставок місцевих податків. Тому зараз важливо детально розглянути, де і які рішення можна прийняти, аби зменшити навантаження на бізнес та населення, особливо жителів територій, які постраждали від агресії”, — зауважила Святна.

Читайте також: U-LEAD пояснює громадам, як документувати пошкодження майна

Як наголошувалося, повноваження громад дозволяють визначати ставки окремих податків, але сьогодні ця можливість покладає ще більшу відповідальність, адже бізнес зазнав значних втрат і не має стільки ресурсів, як до початку російського вторгнення. Цей фактор уже вплинув на зменшення надходжень до бюджетів громад. В окремих з них надходження до бюджету різко впали, а у громадах, де точились бої або російські війська знищили частину підприємств, спостерігається значний дефіцит надходжень.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян та розширює можливості громад.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

FTC і влада Невади подали позов проти криптоакадемії IML

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua