News.ua


Глава МЗС Китаю: Ми не будемо підливати «масла у вогонь» української кризи

Май 09
17:18 2023


Китай продовжує наполягати на тому, що Україна та держава-агресор росія мають якнайскоріше сісти за стіл переговорів і досягти перемир’я.

Позицію офіційного Пекіна повторив у Берліні міністр закордонних справ держави Цінь Ган на пресконференції після переговорів з німецькою колегою Анналеною Бербок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Наша позиція щодо української кризи є дуже послідовною: ми закликаємо всі сторони завершити конфлікт і почати переговори… Як постійний член Ради Безпеки ООН і відповідальна держава ми будемо надалі просувати ідею мирних переговорів, а не підливати масла у вогонь», — сказав Цінь.

Дипломат зауважив, що Китай перебуває в контакті з іншими країнами стосовно питання врегулювання «конфлікту» та представив свій позиційний документ з 10 пунктів, який, за його словами, схвально сприйняли більшість країн, включно росію і Україну.

Читайте також: Євросоюз очікує від Китаю збільшення внеску у досягнення миру в Україні – посол ЄС у Пекіні

Цінь також зазначив, що голова КНР Сі Цзіньпін під час державного візиту в москву наприкінці березня «глибоко обговорив» з путіним «українську кризу» і передав йому заклик Пекіна до мирних переговорів.

«путін сказав, що росія відкрита для переговорів», — заявив очільник китайського МЗС.

Він також згадав телефонну розмову Сі з Президентом України Володимиром Зеленським, під час якої також йшлося про необхідність початку мирних переговорів і досягнення перемир’я. Цінь зазначив, що незабаром буде відправлено спеціального посланника у європейських справах в Україну, який також відвідає інші європейські держави.

Цін відповів на запитання щодо можливої реакції Пекіна на запровадження санкцій щодо китайських компаній.

«Ми не постачаємо зброю в країни в зонах конфлікту», — запевнив він, пославшись на національне законодавство. Обмеження стосуються і товарів подвійного призначення, за його словами. Водночас міністр зауважив, що між китайськими і російськими компаніями існує «нормальна співпраця», якій ніхто не має права заважати. Отже, якщо якась країна або група країн спробують запровадити односторонні санкції на підставі власного законодавства, реакція з боку Пекіна буде жорсткою.

Читайте також: Переговори про мир в Україні зараз неможливі — Гутерреш

«Китай буде захищати легітимні інтереси власної країни та її підприємців», — заявив Цінь Ган.

Бербок у відповідь нагадала, що росія інструменталізує пам’ять Другої світової війни для того, щоби порушувати Хартію ООН і вчиняє воєнні злочини, злочини проти людяності. Німеччина не вважає, що підливає масла у вогонь, підтримуючи Україну зброєю, але допомагає незалежній країні у її законному праві на самооборону, як це записано в Хартії ООН.

Стосовно санкцій німецька сторона разом з партнерами ретельно перевіряють можливість їх обходження. Наразі обговорюється 11 пакет санкцій ЄС, одним з елементів якого є якраз запобігання обходу санкцій, нагадала вона. Ці заходи не спрямовані проти якоїсь конкретної країни, запевнила Бербок.

«Ми очікуємо від усіх країн, у томи числі Китаю, що вони доведуть це своїм фірмам», — сказала дипломатка.

Як повідомляв Укрінформ, проти 6 китайських компаній можуть бути запроваджені західні санкції через підозру в експорті до рф товарів, які можуть використовуватися у впк рф.

Фото: Getty Images

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Машиніст, який «зливав» росіянам маршрути руху ешелонів ЗСУ, отримав 15 років

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua