News.ua


Експерт: Запровадження «нищівних» санкцій проти Росії вигідне США економічно і політично

Май 01
12:03 2025

Ідея щодо запровадження США нових «нищівних» санкцій проти Росії може бути втілена, бо це вигідно їм економічно і політично.

Таку думку експерт Ради зовнішньої політики «Українська призма» Олександр Краєв висловив у телеетері, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ця ідея (щодо запровадження нових «нищівних» санкцій проти Росії — ред.) може бути втілена з однієї простої причини — це вигідно», — зазначив Краєв.

У цьому контексті він нагадав що Сенат США вже ухвалив законопроєкт про 100-відсоткові мита на нафту та інші вуглеводневі ресурси, які запроваджуються проти Індії, Китаю та Росії.

«Тобто нарешті мита вводяться проти тих, проти кого потрібно вводити. Ми бачимо, що це сильний удар по, по суті, грошовому мішку путінського режиму і його союзників», — наголосив експерт.

Водночас, за його словами, запровадження нових санкцій може бути вигідне самим республіканцям, бо значна частина з них «або були пролобійовані чи профінсовані нафтогазовими компаніями, або ці люди походять із регіонів, де нафтогазові компанії дають значну частину робочих місць, чи з так званого нафтового поясу — південної частини США, де нафта видобувається якнайбільше».

«Тобто це вигідно економічно, бо це підтримає ключові великі компанії, це вигідно політично, бо відповідає зараз загальному курсу. Тому така подвійна вигода ставить у позицію, коли такі санкції є майже неминучими», — вважає Краєв.

Читайте також: В ОП кажуть, що США готують санкції проти банків і «тіньового флоту» Росії

Як повідомляв Укрінформ, сенатор від Республіканської партії США Ліндсі Грем, ключовий союзник президента Дональда Трампа в Сенаті, заявив, що має підтримку 72 колег щодо законопроєкту, який запровадить нові «нищівні» санкції проти Росії, якщо Володимир Путін не піде на серйозні переговори для припинення війни в Україні.

Згідно з законопроєктом, санкції передбачають 500-відсотковий тариф на імпорт з країн, які купують російську нафту, нафтопродукти, природний газ або уран. Інші санкції також заборонятимуть громадянам США купувати російський державний борг.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Гормоны и гармония: связь психики и организма человека

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua