News.ua


Ціна нафти в $60-62 за барель буде майже критичною для Росії — експерт

Февраль 08
03:15 2025


Через санкції, запроваджені 10 січня, Росія частково втратила можливості збуту нафти на ринках Індії та Китаю, а зниження ціни бареля до $60-62 буде для неї майже критичним.

Таку думку в ефірі Українського радіо висловив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

«Китай споживає 47%, а Індія 37% від усіх обсягів експорту російської нафти. А Туреччина та ЄС — 6%. Тому для Росії ця ситуація (обмеження продажів – ред.) може бути критичною. Але інформація тут дещо некоректна, тому що експорт до Індії та Китаю зупинили не на 100%. Зупинилося понад 15 суден, і зараз вони не можуть зайти в порти Китаю та Індії. Це спричинено санкціями, оголошеними Сполученими Штатами та Британією з 10 січня, але ті танкери, що вийшли в море до 10 січня і прямують до Індії та Китаю, продовжують свій рух», — розповів він.

За словами Омельченка, ці танкери будуть іти з Балтійського моря приблизно два місяці.

Читайте також: Нафтові доходи бюджету РФ впали до річного мінімуму — Bloomberg

«А далі будуть проблеми, бо невідомо, як Китай та Індія отримуватимуть нафту з Росії, оскільки задіяні серйозні санкції, насамперед проти так званих тіньових танкерів. Але не тільки. Можуть бути задіяні вторинні санкції проти китайських терміналів, які будуть приймати ці танкери з російською нафтою», — вважає експерт.

Він констатував, що ціна нафти йде донизу, але це не швидкий процес. «Думаю, до літа вона може знизитися до 60-62 доларів за барель, і це вже буде для Росії майже критично. Але я не робив би ставку, що в найближчі місяці зупиниться російський експорт. Думаю, вони зможуть протриматися як мінімум до кінця року. На жаль, у них є такі можливості», — зазначив Омельченко.

Читайте також: Ціна на російську нафту впала нижче за $60 після санкцій США — Bloomberg

Як повідомляв Укрінформ, до російського «тіньового флоту», що експортує нафту з РФ в обхід міжнародних санкцій, входять 230 танкерів, які раніше належали компаніям із США та Європи. Вони були продані Росії вже після повномасштабного вторгнення в Україну.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

У Києві очікуються грози та сильний вітер

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua