News.ua


Більшість біженців повертатимуться до північних регіонів та Києва — експерт

Июнь 23
12:35 2022


Експерти прогнозують, що у північні області та до Києва повертатиметься найбільша кількість переміщених осіб. На другому місці — схід України.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це повідомила національний фахівець з юридичних питань Міжнародної організації з міграції Олена Луканюк під час онлайн-конференції «Відбудова України. Житло для постраждалих від війни».

«Станом на середину травня наша організація зафіксувала понад 4,4 млн людей, які повернулися в Україну. Саме в цей період кількість тих, хто повертається, стала більшою за кількість тих, хто виїжджає з країни. Очікується, що на північ України повернеться найбільша кількість біженців та внутрішньо переміщених осіб — понад 1,7 млн, з них до Києва — 941 тис. Адже цей регіон звільнений від окупантів, що створює певну ілюзію безпеки», — сказала вона.

Також, за її даними, велика кількість людей вже повертається або планує повернутися і на схід України — понад 800 тис. осіб за прогнозами. «Це доволі великий показник, який може здивувати, зважаючи на безпекову ситуацію. Але слід пам’ятати, що загальна щільність населення на сході України до війни була в 2-3 рази вища в порівнянні зі щільністю населення інших регіонів», — зазначила Луканюк.

Читайте також: Країни Балтії попросили у ЄС додаткове фінансування на утримання українських біженців

Третім за кількістю українців, які виявили намір повернутися, є південний регіон — 448 тис. осіб.

За словами представниці МОМ, однією з причин, що спонукає українців повертатися додому, є фінансова нестабільність. Так, за даними опитування Міжнародної організації з міграції, 18% біженців та ВПО втратили будь-який дохід з початку активної фази війни. Переважна кількість (39%) мали дохід в межах 200 доларів (до 5000 грн).

«Люди вичерпали свої заощадження. А якщо говорити про країни ЄС, то вартість життя там значно дорожча за вартість життя в Україні, що спонукає людей повертатися», — зауважила експерт.

Також на збільшення динаміки повернення саме з-за кордону в травні вплинув і той факт, що почав добігати кінця 90-денний термін дії безвізового режиму з країнами ЄС.

«Ті люди, хто не планував отримувати жодного офіційного статусу в Європі — ані біженця, ані тимчасового захисту, — мають повернутися в Україну по завершенню 90-денного безвізового терміну», — сказала Луканюк.

Серед факторів впливу на рішення про повернення, окрім зазначених, експерти також називають можливість влаштуватися на роботу в Україні і, відповідно, неможливість знайти роботу за кордоном. Вціліле житло або можливість орендувати/придбати власне помешкання також мають неабияке значення. Не слід відкидати і такий психологічний фактор, як бажання воз’єднатися з членами родини, вказала есперт.

Читайте також: Україна вдячна ООН за гуманітарну підтримку переселенців та цінує гостинність інших країн – МЗС

Як повідомлялося, ПАРЄ пропонує урядам країн — членів Ради Європи вжити низку заходів для полегшення гуманітарних наслідків загарбницької війни росії проти України. ПАРЄ пропонує всім національним парламентам, включаючи парламенти держав, які не є членами Євросоюзу і які ще не активізували Директиви про тимчасовий захист, запровадити принаймні еквівалент такого захисту і поширити його на громадян третіх країн. Це, зокрема, може включати скасування візових обмежень, якщо такі є.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

Китайські судновласники хочуть перемовин із США

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua