News.ua


Американські розробники представили концепт нової крилатої ракети RAACM, створеної за технологією 3D-друку

Апрель 15
23:24 2025

Американська компанія CoAspire на виставці Sea Air Space 2025 представила концепцію нової модульної крилатої ракети RAACM. Її особливістю є використання технології 3D-друку для виготовлення та конструкція, що дозволяє адаптувати ракету до різних типів місій. За розмірами RAACM порівнянна з авіаційною бомбою Mk82, що дозволяє запускати її з різних платформ: кораблів, винищувачів F-35 або з транспортних літаків за допомогою системи Rapid Dragon, пише Defence Express.

RAACM позиціюється як універсальний засіб: її можна застосовувати як перехоплювач безпілотників, зокрема морських, або як ударну ракету для ураження наземних і надводних цілей на відстанях у кількасот кілометрів. У перспективі вона має задовольнити потреби Збройних сил США у великій кількості відносно недорогих і технологічно простих ракет для потенційного конфлікту в регіоні Тихого океану, насамперед з урахуванням китайського фактора.

Водночас проект перебуває лише на початковому етапі. Розробники не розголошують конкретних характеристик, таких як точна дальність, тип наведення або бойове навантаження. Зараз основна увага зосереджена на демонстрації виробничих і конструкційних можливостей концепції.

Окремо підкреслюється технологічний підхід до серійного виробництва. Використання 3D-друку дозволяє швидко адаптувати дизайн, скоротити витрати й прискорити розгортання виробництва. Такий підхід може стати відповіддю на виклики забезпечення армії масовим ракетним озброєнням без втрати бойової ефективності.

Проект RAACM також порушує стратегічне питання: чи має сенс подальша мініатюризація ракет з погляду співвідношення «вартість / ефективність» і чи вдасться досягти необхідного рівня бойової масовості без компромісів у боєздатності. Відповідь на ці питання дасть подальше тестування і розвиток системи.

Источник: noworries.news

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Останні новини

У Єврокомісії назвали запровадження воєнного стану «конституційною справою» України

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах



Наші партнери

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
News.ua