News.ua


В українській Вікіпедії з’явилося 140 статей про видатних українок

Октябрь 22
15:56 2019

На початку жовтня у Вікіпедії відбувався марафон «Це зробила вона» зі створення та покращення статей про видатних українок. У результаті марафону в українській Вікіпедії створили 140 статей і поліпшили близько 40.

Як зазначають у блозі ГО «Вікімедіа Україна» врамках марафону були створені статті про художницю та діячку феміністичного руху Галичини Марію Дулемб’янку, науковицю, першу жінку-доктора Львівської Політехніки Богуславу Єжовську-Тшебятовську, арфістку Наталію Ізмайлову, художницю Олесю Джураєву. Суттєво поліпшено статті про оперну співачку Марію Сокіл, американську науковицю українського походження Віру Кістяківську, українську і французьку художницю Марію Башкирцеву та інших.

Статті про відомих українок створювали в англійському, російському, японському, бенгальському, гінді, башкирському та якутському мовних розділах Вікіпедії. Було створено і поліпшено понад 20 статей. До акції в українській Вікіпедії приєднались 45 марафонців, з них понад 20 зробили в ці дні свої перші редагування.

Близько 85 % усіх статей-біографій в українській Вікіпедії – це статті про чоловіків, і лише 15 % – про жінок. Гендерний дисбаланс є не лише в українській Вікіпедії. Це загальна тенденція, яка тією чи іншою мірою характерна для різних мовних розділів.

Источник: ms.detector.media

Share

Статьи по теме

Загрузка...

Загрузка...

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Оставляя свой комментарий, помните о том, что содержание и тон вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Проявляйте уважение и толерантность к своим собеседникам. Пользователи, которые систематически нарушают это правило - будут заблокированы.

Последние новости

Кроссовер Audi Q7 стал подключаемым гибридом

0 комментариев Читать всю статью

Курс валют на портале Finance.ua

Мы в соцсетях